Global site tag (gtag.js) - Google Analytics

Data jako
umění

Vizualizací dat lze vyjádřit mnohé - volební preference v obci, podíl na trhu výrobků, kurzy akcií, hodnocení úspěšnosti předmětu a spousty, spousty dalších věcí. Běžně se setkáváme s tabulkami či klasickými druhy grafů, kde jsou data znázorněna ve sloupcích, plochách či bodech.

My jsme těmto nudným prostředkům vizualizace dat řekli NE! Pojď s námi objevit kreativnější stránku této problematiky; vizuálně atraktivní zobrazení dat společně vytvoříme pomocí věcí a fenoménů, se kterými se setkáváme denně a které se týkají každého z nás. Zapoj se, bude to zábava!

X-Y-Z

Naši rodiče neměli v době studia k dispozici takovou škálu technických vychytávek jako my a stále je pro některé obtížné držet krok s dobou. A co my? Narodili jsme se v době revolučních technologií a zvykli jsme si na ně; používáme je denně, sledujeme trendy a přizpůsobujeme se.

Přesto je každý z nás jiný. Někdo si vede diář výhradně v papírové formě, pro jiného je nepředstavitelné vzdát se kalendáře v telefonu, který mu všechny důležité události připomene, mnozí využívají výhod obojího. Kam patříš ty? Zapoj se do naší kreativní aktivity, vyjádři své preference a sleduj, jak i ostatní kolem tebe vnímají technologie. Ukažme, jací jsme a co nás baví!

Datum vs. data

Zastav se u naší stěny plné barevných lístečků a pomoz vytvořit živý obraz, který se bude po celý den měnit přímo před očima!

4. ledna, 15. září, 24. listopadu... data vytržená z kontextu jsou mnohdy nic neříkající až nezajímavá. Co když ale právě tvoje datum narození je podkladem pro umění? Co se stane, spojí-li návštěvníci Data Festivalu vhodným způsobem svá data narození dohromady? Kolik z nich se asi narodilo na Štědrý den? A najde se někdo narozený ve stejný den jako ty?

Newsletter

Zadejte svůj e-mail a získejte nejnovější informace.

Nepřijde-li Vám po vyplnění registračního formuláře potvrzení do emailové schránky, zkontrolujte prosím složku s hromadnou poštou a spamem pod klíčovým slovem DataFestival.